Beschrijving
In dit project worden Grass-Root vrouwen ondersteund bij het sparen van kleine inkomens. De vrouwen te leren zaken te doen en eenvoudig boekhouden. De vrouwen kunnen leningen krijgen via de lokale NGO Tusaidiane. Hierdoor zullen de vrouwen in staat zijn om het schoolgeld van hun kinderen te betalen, om te sparen en door hun organisatie van elkaar te leren hun landbouwmethoden te verbeteren.
Geld nodig voor
Roulerend fonds voor leningen, Administratiekosten voor de eerste twee jaar.
Waar: Kampala, Oeganda
Gevraagd bedrag: € 3.560,-
Looptijd: 2 jaar (€ 1.780,- per jaar)
Projectnummer: AF-UG-38/R
Kampala Oeganda
Activiteiten
De fondsen zullen worden beheerd door Tusaidiane en zij zullen de leningen verantwoorden. Zij zijn verantwoordelijk voor:
- De selectie van de relevante vrouwengroep
- Trainingen over het omgaan met de lening en het schrijven van een eenvoudig bussiness plan te maken
- Ondersteuning en controle
- Het maken van overeenkomsten voor de leningen en de terugbetaling
- Het controleren van de resultaten en advisering over verbetering
- Jaarlijks rapporteren aan Melania.
Achtergrond
De NGO Tusaidiane Uganda krijgt vaak verzoeken van lokale vrouwengroepen om hen te leren om te gaan met spaarschema’s. Concreet komt dit neer op hoe deze vrouwen hun geldboeken bij dienen te houden, hoe zji een bankrekening moeten openen en wat rente precies inhoudt.
Deze vrouwengroepen hebben vergelijkbare achtergronden:
- De meeste vrouwen zijn weduwe of door hun echtgenoten verlaten. Zij moeten zelf de eindjes aan elkaar knopen
- Veel van deze groepen zijn zelf al begonnen om zeer kleine leningen te verstrekken aan leden van de groep uit hun eigen spaarrekening. Doordat zij een kleine spaarrekening hebben kunnen ze maar weinig kleine leningen geven.
- De vrouwen willen heel graag leren hoe zij hun situatie kunnen verbeteren, maar kunnen heel gemakkelijk te prooi vallen aan geldschieters met eigen motieven.
Aanvrager
Tusaidiane Uganda
Type organisatie: NGO
Opbouw van de kosten:
Roulerend fonds voor leningen: € 2950,-
Administratiekosten voor de eerste twee jaar € 155,-
Gevraagd bedrag: € 3.560,-
%
Welk deel van het budget is al gefinancieerd?
Adoptie
Dit project is voor €890,- geadopteerd door: Cordaid
Dit project is voor €2.670,- geadopteerd door: het Limmefonds