Melk met perspectief

Beschrijving

In Gatong’ora, gelegen in het district Ruiru in Kenia, voert de Blessed and Favoured Widows Group een project uit gericht op het verbeteren van inkomen en bestaanszekerheid van weduwen. Het project richt zich op het houden van Saane melkgeiten als duurzame inkomensactiviteit. In samenwerking met de landbouwvoorlichtingsdienst van Ruiru District ontvangt de groep begeleiding bij de opzet en uitvoering van het project. Een landbouwvoorlichter ondersteunt bij de training van de vrouwen, de bouw van geitenhokken en de selectie van gezonde dieren.

De groep werkt als collectief en combineert economische activiteiten met onderlinge steun. Door samen te werken, kennis te delen en inkomsten te bundelen, bouwen zij stap voor stap aan economische zelfstandigheid. Het project biedt de vrouwen een stabiele inkomensbron en draagt bij aan betere voeding, onderwijs en toekomstperspectief voor henzelf en hun kinderen.

Elke deelnemer ontvangt een melkgeit. De vrouwen bouwen de geitenhokken zelf met lokale materialen. De melk wordt dagelijks verkocht via een lokale coöperatie die de melk aan huis ophaalt, waardoor transportkosten worden vermeden. Een deel van de opbrengsten wordt gebruikt voor het levensonderhoud van de vrouwen en hun gezinnen. Een ander deel vloeit terug naar een leenfonds, waarmee het project zichzelf verder kan uitbreiden en nieuwe leden kunnen instromen.

Naast geitenhouderij ontvangen de vrouwen training in dierverzorging, financieel beheer en organisatie. Het project draagt bij aan een stabiel inkomen, betere voeding voor gezinnen en versterking van de positie van weduwen binnen hun gemeenschap.

Geld nodig voor:

Aankoop van melkgeiten, bokken en krachtvoer, begeleiding en training in geitenhouderij, management en financieel beheer

Waar: Gatong’ora Ruiru, Kiambu County, Kenia
Gevraagd bedrag: 3.740 euro
Looptijd: 1 jaar
Projectnummer: AF- KE- 93

Achtergrond

De Blessed and Favoured Widows Group is opgericht om weduwen te ondersteunen die te maken hebben met armoede en sociale uitsluiting. In deze regio worden weduwen vaak gediscrimineerd en hebben zij beperkte toegang tot onderwijs, werk en inkomen. Veel vrouwen leven van onregelmatige en slecht betaalde werkzaamheden.

De deelnemende vrouwen hadden in het verleden beperkte inkomsten uit kleinschalige landbouw, die door gebrek aan kennis en extreme weersomstandigheden weinig opleverde. Met melkgeiten wordt ingespeeld op een stabiele en groeiende vraag naar geitenmelk. Saane geiten zijn geschikt voor de lokale omstandigheden, leveren relatief veel melk en zijn goed bestand tegen ziekten.

Aanvrager

Blessed and Favoured Widows Group

Type organisatie: vrouwengroep

Opbouw van de kosten:
  • 3.055 euro – aankoop dieren
  • 925 euro – krachtvoer
  • PM- training en begeleiding door landbouwvoorlichtingsdienst van Ruiru District

Eigen bijdrage: 245 euro

Gevraagd bedrag: 3.740 euro

%

Welk deel van het budget is al gefinancieerd?

Help dit project.

Adoptie

Dit project is geadopteerd door Daraja for Children.